wtorek, 21 kwietnia 2015

Bergen poraz kolejny

 Któż by pomyślał że jeszcze raz będę miała okazję pojechać do Bergen. Było świątecznie i bardzo turystycznie chociaż chyba nigdy nie nasycę się widokami jakie seruje Norwegia. Byłam na zamku królewskim  Bergenhus w którym kiedyś odbywały się koronacje królów, śluby czy pogrzeby. Jest to piękny średniowieczny zamek a właściwie zespół budynków w bardzo dobrej kondycji dzięki Erikowi Rosenkrantz’owi komendantowi zamku.Teraz Bergenhus jest własnością dowództwa Marynarki Wojennej Królestwa Norwegii ,które przekształciło go w bazę administracyjną. Zamek jest udostępniany dla zwiedzających jednak kiedy ja byłam mogłam jedynie obejść zamek i podziwiać cudowny ogród zamkowy.Wszystko utrzymane w idealnym porządku mino wielu odwiedzających, bo mieszkańcy lubią chodzić na spacery w piękne popołudnia i robić sobie małe pikniki na cudownych trawnikach.

Bergenhus FestningZamek

Nieziemskie  widoki serwuje Urliken najwyższy szczyt pasma De syv fjell, które otaczają  Bergen i jest punktem widokowym.Wysokość szczytu wynosi 643 m n.p.m. Na szczyt można wejść i wjechać kolejką wagonikową. Ceny biletów równie nieziemskie jak widoki, ale już pisałam we wcześniejszych relacjach z  podróży jak bardzo norwegia jest droga.Wodok cudny same zobaczcie.
 Widok z Urliken
 Chcecie śnieg? Macie śnieg!
 Była nawet na szczycie niespodzianka dla dzieci. W małej szkatułce schowane były słodycze. Każde dziecko mogło się poczęstować słodkościami. Miłe prawda?!
 Zjad na dół.Takimi wagonikami wjedza się i zjeżdza.

Zjeżdzamy z góry.
Super wyprawa polecam gorąco.

Zdjęcia w całości mojego autorstwa.

Jeśli podoba ci się ten wpis podziel się nim lub śledz mnie ,aby być na bieżąco. Wyraz swoją opinię pozostawiając komentarz pod postem. Pozdrawiam

8 komentarzy:

 1. Jak śliczne jest Bergen.

  OdpowiedzUsuń
 2. Norwegia jest przecudna, mogłabym tam mieszkać, dziękuję za wycieczkę :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie tam! Aż sama chciałabym pojechać :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesująca wycieczka:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super wycieczka! Ja chcę śnieg:)

  Pozdrowienia:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Wycieczka fantastyczna. Tęsknię już do takich wypraw. Niestety teraz nie wiem kiedy znowu tam pojadę. A szkoda bo jeszcze tyle jest do oglądania.Chciałabym wejść do środka do zamku.Podobno jest pięknie. Aj rozmarzyłam się.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna wycieczka. Dziękuję, że sie podzieliłaś zdjęciami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Twój blog wciąga i zatapia. Jest bardzo ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń