czwartek, 19 lutego 2015

Kleopatra - królowa Nilu

KLEOPATRA
Kobieta piękna, inteligentna, wykształcona, podstępna, nieprzewidywalna. Ostatnia potomkini egipskiej dynastii Ptolemeuszów.
Troszkę historii
Już w dzieciństwie Kleopatra odznaczała się wielką elegancją, jak i mądrością. Uczyła się pięknie mówić, czytała dzieła filozoficzne, nie zaniedbywała historii ani anatomii.
Zapamiętała sobie słowa filozofa Demetriusza, które niejako stały się jej mottem życiowym: „Mądrość pochodzi od Greków, siła od Rzymian, bogactwa od poddanych. Ale jest coś silniejszego od mądrości i miecza. To mądrość pięknej kobiety”.
Kiedy miała trzynaście lat, jej ojciec król Ptolemeusz XII uciekł z kraju, a najstarsza córka Berenika ogłosiła się królową. Kleopatra uknuła intrygę, a kiedy ojciec wrócił – kazał ściąć Berenikę. Po śmierci ojca zasiadła na tron ze swoim bratem, a jednocześnie mężem Ptolemeuszem XIII. Po paru latach Ptolemeusz XIII próbował się jej pozbyć, więc zwróciła się z pomocą do Juliusza Cezara.
Ten wielki wódz wprost oszalał na punkcie Kleopatry. Oddał jej tron i zaniedbał sprawy Imperium, pozostając w Egipcie. Po jakimś czasie postanowił wrócić do Rzymu. Wkrótce przybyła tam i Kleopatra. Chciała zostać jego żoną i wspólnie rządzić imperium. W 44 roku p.n.e. Cezar został zamordowany, a w swoim testamencie nie ujął Cezariona- syna, którego zrodziła mu Kleopatra. Kleopatra jednak uwiodła Antoniusza, który nie odmawiał jej niczego. Owocem tego związku były bliźnięta: Aleksander i Kleopatra. Przy boku Kleopatry Antoniusz nie interesował się polityką, a jego wojska ponosiły klęski. Kiedy przegrał z Oktawianem – popełnił samobójstwo. Kleopatra wpadła w rozpacz, jednak chciała uratować siebie. Próby flirtu z Oktawianem okazały się bezskuteczne. Oktawian darował jej życie, ale chciał przykuć ją i dzieci do swojego wozu. Była to hańba dla Kleopatry. Odziała się w królewskie szaty, położyła na złotym łożu, gdzie przytuliła żywą kobrę, która symbolizowała nieśmiertelność i władzę królewską.
zródło: wikipedia

A teraz pokażę Wam mój niedoskonały naszyjnik ze skarabeuszem. Skarabeusza i kaboszon turkusowy wykonałam sama z modeliny , pocieniowałam złotem i polakierowałam.Dziękuję za odwiedziny


Jeśli podoba ci się ten wpis podziel się nim lub śledz mnie ,aby być na bieżąco. Wyraz swoją opinię pozostawiając komentarz pod postem. Pozdrawiam

10 komentarzy:

 1. bardzo mi się podoba,wspaniałe wykonanie.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. No no ciekawy projekt i wykonanie to połączenie bardzo ładne

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyszło ślicznie i jeszcze sama wykonałaś główne elementy naszyjnika szacun kobieto ;D Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny ten projekt - gratuluję pomysłu, idealnie się wpisuje w tematykę wyzwania. Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo oryginalny. Życzę powodzenia w wyzwaniu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny naszyjnik, świetnie się prezentuje, życzę powodzenia:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję serdecznie za cudowne komentarze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowne! Czy mozna zsmowic taki naszyjnik?

  OdpowiedzUsuń
 9. Oczywiście że można. Właściwie ten i w innym kolorze jest gotowy do sprzedaży. Jeśli jesteś zdecydowana proszę o kontakt mailowy. Prześlę więcej zdjęć. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń